Podczas zajęć pod hasłem: Sport to zdrowie, każdy Ci to powie, które odbyły się 21.09.2016 r.  dzieci z grupy 0b ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, wyczucie przestrzeni, doskonaliły sprawność posługiwania się piłką, pokonywały tory przeszkód, ćwiczyły równowagę i koncentrację. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zaangażowaniem wykonywały zadania nauczyciela.

/Anna Satro/

Dziś w naszej grupie poznawaliśmy zmysły.  Dzieci uświadamiały sobie rolę narządów zmysłów w procesie poznawania świata, doskonaliły swoje zmysły w toku różnych zabaw i doświadczeń. Smakowały eliksiry słodkie, kwaśne, słone. Wąchały różne zapachy. Słuchały i patrzyły, a także czuły. Każde dziecko, mogło przejść przez małą ścieżkę sensoryczną wspólnie stworzoną.

Dzień Kiszonej Kapusty 08.11.2016, 19:37

„Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.”

12.10.2016 r. to Dzień Kiszonej Kapusty w grupie 0b. Głównym punktem naszego święta było KISZENIE KAPUSTY. Przedszkolaki wraz z wychowawcą szatkowały kapustę, a potem ubijały ją pałą w beczce. Dzięki temu wszyscy poznaliśmy proces kiszenia kapusty domowym sposobem. Na chwilę przenieśliśmy się w dawne lata, kiedy kultywowano tę polską tradycję ludową. Tego dnia było wiele radosnych zabaw, wspólnych pląsów i śpiewania. Mogliśmy też popisać się wiedzą na temat kapusty podczas rozwiązywania quizów i zagadek. Poprzez to doświadczanie dzieci zapoznały się z koniecznością spożywania, warzyw i warzywnych przetworów.

/Anna Satro/

10.10. 2016 r. dzieci z grup 0a i 0b  wraz z opiekunkami pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Daleszyce. Wzięły tam udział w  programie edukacyjnym Przedszkolaki poznają zwierzaki. Leśniczy p. Paweł Kosin wprowadził dzieci w świat przyrody. Zapoznał ze zmianami, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, opowiedział o szkółce leśnej, ptakach, a także zwierzętach żyjących w naszych lasach. Maluchy wykonały piękne, kolorowe bukiety z liści. Leśniczy rozpalił ognisko i upiekł kiełbaski. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, a także odgadywały leśne zagadki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek od naszego gospodarza. Dziękujemy za wspaniałą lekcję.