„Kiedy niegrzeczni chłopcy stają się dobrymi..." 20.12.2012, 18:34

10 listopada oraz 20 grudnia 2012 roku uczniowie klas IV – VI wybrali się, w dwóch grupach, na spektakl pt. „Pinokio” do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.  Ubrani w galowe stroje zasiedliśmy wygodnie na widowni , by wkrótce przenieść się w baśniowy świat opowieści o przygodach drewnianego pajacyka, znanego nam dobrze ze szkolnej lektury.

Przedstawienie , które obejrzeliśmy, wyreżyserował Bartłomiej Wyszomirski. Spektakl jest inscenizacją książki włoskiego pisarza - Carlo Collodiego. Podziwialiśmy wspaniałą grę aktorów, a szczególnie Dawida Żłobińskiego, który wcielił się w tytułowego bohatera. Oglądając przedstawienie,  uczestniczyliśmy w przygodach Pionkia, Dżepetta, Wróżki, Świerszcza, Ogniojada i innych bohaterów. Ta pouczająca baśń przypomniała nam, że nie wolno kłamać i być niegrzecznym; warto natomiast być dobrym, bo za to spotka nas nagroda.

Zadnie 16 – Spotkania  z  kulturą

KapitalLudzki_logo.jpg  sbr.jpg  EFS_logo.jpg

Projekt  współfinansowany  ze  środków  UE  w  ramach  Europejskiego  Funduszu  Społecznego.

Projekt  realizowany  na  podstawie  umowy  ze  Świętokrzyskim  Biurem  Rozwoju  Regionalnego.