Program wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Dlaczego nie wystarczy, żeby rodzice rozmawiali z dziećmi, włączali im filmy, bajki  w telewizji, czy też komputer? Dlaczego warto dziecku czytać?

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 - proponujemy spotkania z twórcami literatury naszego regionu.

Region świętokrzyski może pochwalić się wieloma twórcami literatury, którzy działają współcześnie. Są wśród nich m.in.:

W ramach rozwoju zainteresowań czytelniczych u dzieci przedszkolnych, rodzice z kilka razy w miesiącu czytają wybrane pozycje z literatury dziecięcej.

W czasie odpoczynku po obiedzie, chętni rodzice przychodzą do naszego przedszkola i czytają dzieciom bajki, baśnie, opowiadania przyniesione z domu albo wybrane z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej. Jest to ogromna radość dziecka, którego rodzic czyta danego dnia w przedszkolu, a także radość dla innych, gdyż mogą poznać nowe książeczki, nowych bohaterów oraz ich ciekawe przygody, zachęcając tym samym swoich rodziców do kontynuowania czytelniczej przygody w domu, np. przed snem.

Spotkania ”Rodzice w przedszkolu”, mają  na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.