Otwarta Twoja Kariera 06.09.2012, 17:16

W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klas młodszych realizowali w roku szkolnym 2011/2012  projekt przygotowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach „Otwarta Twoja Kariera. Zawody przyszłości – Zawody w mojej rodzinie”.

klasa

Ideą tego projektu było uwrażliwienie uczniów i ich otoczenia na potrzebę właściwego zaplanowania przyszłości zawodowej młodego pokolenia. Szkolnym koordynatorem projektu była nauczycielka języka angielskiego Joanna Czernikiewicz.

Poprzez różnorodne działania dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Uczniowie nabywali wiedzę o pracy i jej roli w życiu człowieka. Kształtowali takie cechy jak: pracowitość, systematyczność, dokładność, uczciwość, rzetelność. Poznali relację: pracujący – pracujący, pracujący – przełożony, pracujący – zadanie do wykonania, brali udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli różnych zawodów, konsultantów ŚCDN i wolontariuszy z Fundacji Kronenberga.

Podczas różnorodnych zajęć w szkole lub w domu wykonywali prace pisemne, graficzne i multimedialne związane tematycznie z projektem.

Prace zastały przesłane to ŚCDN w Kielcach, powstanie z nich ZaMeK 2011, czyli III Zawodoznawcza Medioteka Kariery.