• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010

13 października  odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, pod opieką p. Justyny Krzysiek i p. Joanny Czernikiewicz - Fałdzinskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie. Wesołą piosenką i szczerymi życzeniami uświetnili ten wyjątkowy w roku szkolnym dzień .

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

(opiekunki SU)

https://www.youtube.com/watch?v=_6R7l89chQQ

https://www.youtube.com/watch?v=pVJMV_wOhqo

https://www.youtube.com/watch?v=ENRjynh92qg

 

Wyjazd do kina 16.10.2022, 12:52
Dnia 12 października uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami odwiedzili kino Helios w Kielcach. W kinie oglądali film familijny "King: Mój przyjaciel lew". Wszystkich zaciekawiły i wzruszyły przygody Ines, jej brata Alexa i małego lwiątka.
 
(Małgorzata Breśka)
 
 
 
Wycieczka do piekarni. 22.10.2022, 17:43

Dnia 20 października 2022 r. uczniowie klasy III udali się na wycieczkę do pobliskiej piekarni państwa Jaworskich. Celem wycieczki było poznanie pracy piekarza i sposobu powstawania chleba. Duże wrażenie wywarł n a uczniach ogromny piec do wypiekania. Na koniec uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy państwu Jaworskim za okazaną gościnność i miłą atmosferę.

(Bożena Jaros)

 

Ślubowanie 22.10.2022, 17:43

"Idą pierwszaki – dawne maluchy

Jeden w drugiego to same zuchy

Buzie umyte i ręce czyste    

Każdy na plecach dźwiga tornister

Z bijącym sercem stają przed szkołą

Jak im tu będzie? – Pewnie wesoło!"

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. 

21 października 2022 roku uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście: radne gminy Górno – p. Teresa Szlufik i p. Maria Krzos oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Katarzyna Jawor. Licznie zgromadzili się również rodzice pierwszaków, którzy z dumą podziwiali swoje pociechy w dostojnie odtańczonym polonezie.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali drobne upominki i słodkości od przybyłych gości, rodziców oraz starszych kolegów.

(Edyta Pawleta)