• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010

13 czerwca 2022r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach odbyła się konferencja podsumowującą projekt Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2021-2022. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Departament IT, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Allegro.pl sp. z o.o.

Podczas uroczystości zostały  wręczone nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy zwyciężyli w konkursach uczniowskich, w trzech kategoriach. W II kategorii klas IV – VIII miejsce II uzyskała Julia Białek, zaś wyróżnienie otrzymała Marcelina Kot, obie uczennice chodzą do klasy 7b. W tej kategorii wiekowej uczniowie indywidualnie mieli przygotować prezentację mobilną na temat „Bądź rozważny i ostrożny, bo Internet bywa groźny”. Prezentacja została wykonana w serwisie canva.com oraz składała się z siedmiu slajdów.

W ramach projektu w naszej szkole odbyły się spotkania z Policją na temat upowszechniania wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu, nabycie wiedzy na temat praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych, kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka, profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych, rozwijania umiejętności odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.

Gratulujemy.

7 czerwca 2022 roku w siedzibie Nadleśnictwa Daleszyce odbyła się XII edycja konkursu recytatorskiego, pt. „PRZYRODA W LIRYCE”. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów:  kategoria klasy I – III: Iga Rzepka, Kamila Krzysiek, Filip Morawski, kategoria IV – VI: Adam Zapała, Amelia Witkowska, Magdalena Iwan. 

Miło nam poinformować, iż w grupie starszych uczniów I miejsce( na 30 uczestników z różnych szkół) zajęła Magda Iwan. Brawo!  

Z ogromną radością i dumą informujemy, że JULIA BIAŁEK – uczennica klasy VIIb została laureatką VI Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022. Julia – jako jedyna w województwie – uzyskała w finale konkursu wspaniały wynik: 100%. Nad przygotowaniem uczennicy do udziału w kolejnych etapach konkursowych zmagań, w których również zajmowała czołowe lokaty, czuwały p. Justyna Krzysiek – nauczyciel matematyki i p. Joanna Białek – mama Julii.

 

Wszyscy gratulujemy jej serdecznie i życzymy dalszych sukcesów w nauce.