Dzień Edukacji Narodowej 2016 17.10.2016, 17:09

12 października 2016 r. w Zespole Szkół u Górnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w podziękowaniu za ciężką pracę i trud włożony w ukształtowanie ciał i umysłów postanowili przyznać w tym roku szczególne wyróżnienia –  „nagany”.

Otrzymali je m.in.: dyrekcja szkoły – za to, że wakacje trwają tylko dwa miesiące, a rok szkolny aż dziesięć; wychowawcy – za nadopiekuńczość, nadmierną troskliwość, za matkowanie, za nieustępliwość w budowaniu uczniowskich wnętrz oraz za uparte uspołecznianie; katecheci – za to, że poskramiają nasze rogate dusze i wybielają nasze czarne charaktery, a jest to o tyle ciężkie, o ile bezowocne; pedagog – za nieustanne kontrolowanie, zakazywanie, nakazywanie oraz inne prawa dla uczniów, a inne dla nauczycieli. Niektórzy nauczyciele musieli też odpowiedzieć na bardzo trudne pytania, np.: Na jakim zegarze historii możemy znaleźć wskazówki do życia? Czy kropka może być punktem widzenia? Czy lenistwo na łokcie się mierzy? Czy piąte przez dziesiąte da trzy po trzy? W jakiej tonacji grają nerwy? Dlaczego po suchej zaprawie jesteśmy mokrzy?

Te „nagany”, mamy nadzieję, że przyjęte z przymrużeniem oka, umiliły muzyczne występy zespołu Górne Nutki, szkolnego chórku oraz indywidualne prezentacje Oli Stępień, Oli Strząbały, Justyny Rojek i Natalii Sobieraj.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie składają Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Zespołu Szkół w Górnie najlepsze życzenia: dużo zdrowia, sił, uśmiechu, cierpliwości oraz sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

/Samorząd Uczniowski/