Konkurs ekologiczny 26.01.2023, 21:12

W ramach konkursu ekologicznego organizowanego przez Starostwo Powiatowe  w Kielcach uczniowie klas I – III wykonali ptaki cudaki z recyklingu. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, kształtowanie szacunku oraz odpowiedzialności za stan środowiska, zwrócenie uwagi na możliwość zagospodarowania odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetworzenia – recykling, propagowanie idei segregacji odpadów, pobudzanie inwencji twórczej dzieci poprzez wykonanie ciekawych prac z różnych odpadów.

Uczniowie klas 6ab (gr.z) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ‘Forget-Me-Not’ i dzięki swojemu zaangażowaniu w przygotowania osiągnęli bardzo dobre wyniki. Z przyjemnością i ogromną satysfakcją ogłaszamy, że zdobywczynią największej ilości punktów w naszej szkole (98%) jest Amelia Witkowska, która otrzymała dyplom z wyróżnieniem!

21 lutego uczniowie klas pierwszych wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Górnie. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, z zaciekawieniem przeglądały  bogaty księgozbiór zgromadzony w bibliotece,  a  na koniec obiecały, że będą dbały o książki.

(Wych. kl. Ia i kl. Ib)

Wernisaż 23.02.2023, 19:41

"Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator”. Ralph Waldo Emerson

W naszej szkole na dolnym korytarzu ma miejsce wernisaż prac plastycznych zorganizowany przez nauczyciela plastyki Panią Jolantę Gawęcką. Wystawa zatytułowana " Mam talent" ma mieć charakter cykliczny, ukierunkowana na prezentację twórczości utalentowanych uczniów. Wernisaż otworzyły uczennice klasy V I B: Amelia Witkowska oraz Oliwia Dzienniak. Dziewczynki poprzez prace plastyczne pokazują swoje zamiłowanie do artystycznych wyzwań . Piękne, pełne koloru i rożnorodności tematycznej prace, wywołują duże zainteresowanie wśród społeczności szkolnej. Każdy podziwia kunszt i artyzm. Naszym młodym artystkom gratulujemy talentu. Życzymy dalszego rozwijania pasji i umiejętności plastycznych.

Niech twórcza wena Was nie opuszcza yes

(Jolanta Gawęcka)