GOŚCIE ZE SŁOWACJI – ERASMUS+ 06.06.2023, 21:40

5 czerwca 2023 roku w naszej szkole rozpoczęła się – w ramach Erasmus+ KA1: Mobility for pupils and staff in school education – 2023 (Akcja 1: Mobilność edukacyjna) – wizyta Gości ze Słowacji. Przybyła grupa to uczniowie i nauczyciele z Základná škola s materskou školou Slatina nad Bebravou: dyrektor szkoły p. Ivana Mikušová, p. Katarína Krajčíková – nauczycielka j. angielskiego i biologii, p. Veronika Janechová – nauczycielka biologii i wychowania fizycznego z grupą 15 uczniów z klas 7-9.

W pierwszym dniu pobytu w Górnie Goście ze Słowacji zostali uroczyście powitani przez naszą społeczność szkolną. Wystąpił zespół Górne Nutki, włączając do swojego repertuaru ludową słowacką piosenkę. Uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentację o polskim systemie edukacji i o naszej placówce. Także uczniowie ze Słowacji zaprezentowali własną szkołę i opowiedzieli o różnych ciekawych zajęciach i inicjatywach, które podejmują.

Po oficjalnym spotkaniu Goście z Dyrekcją Szkoły oraz Wicewójtem Gminy Górno – p. Arkadiuszem Kubcem spotkali się na przygotowanym poczęstunku.

Obszerna relacja fotograficzna na Facebooku szkoły – zapraszamy.

/Joanna Kobiec/