Ślubowanie 22.10.2022, 17:43

"Idą pierwszaki – dawne maluchy

Jeden w drugiego to same zuchy

Buzie umyte i ręce czyste

Każdy na plecach dźwiga tornister

Z bijącym sercem stają przed szkołą

Jak im tu będzie? – Pewnie wesoło!"

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka.

21 października 2022 roku uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście: radne gminy Górno – p. Teresa Szlufik i p. Maria Krzos oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Katarzyna Jawor. Licznie zgromadzili się również rodzice pierwszaków, którzy z dumą podziwiali swoje pociechy w dostojnie odtańczonym polonezie.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali drobne upominki i słodkości od przybyłych gości, rodziców oraz starszych kolegów.

(Edyta Pawleta)