„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
/Wisława Szymborska/
W ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA w naszej szkole odbyła się kampania czytelnicza "PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ NA ŚWIĘTA".

Dziękujemy za wspaniały odzew i podzielenie się z innymi własnymi upodobaniami czytelniczymi. Akcja dotyczyła najmłodszych uczniów (Punkt Przedszkolny, Oddziały Przedszkolne 0A, 0B, 0C) oraz starszych (klasy 1-8).
Brawo, Wy!

Program wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Priorytet 3 skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki, finansowe są przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych  i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictw.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górnie poprzez uczestnictwo  w programie wzbogaciła bibliotekę szkolną w szereg pozycji skierowanych do najmłodszych czytelników w grupach przedszkolnych. W trakcie realizacji programu przeprowadzonych zostało szereg działań promujących czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci oraz promujących czytelnictwo w środowisku lokalnym. Wzbogacenie księgozbioru o pozycje książkowe przeznaczone dla dzieci przedszkolnych pozwoliło na wzbogacenie działań biblioteki szkolnej skierowanych do najmłodszych czytelników.

Rodzice w Przedszkolu 28.12.2021, 21:25

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, rodzice przedszkolaków z punktu przedszkolnego oraz nauczyciele czytali dzieciom baśnie, bajki, opowiadania.

Dziękujemy.

/Magdalena Piekarska/

Rozstrzygnięty został konkurs: „Okładka mojej ulubionej baśni”, zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i punktu przedszkolnego.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Wszystkie prace były wspaniałe.