Wycieczka do osady średniowiecznej w Hucie Szklanej 03.10.2012, 19:42

22 września 2012r. uczniowie kl. IV-VI, w ramach realizacji projektu „ Mała szkoła  wielka szansa”, pojechali na wycieczkę do osady średniowiecznej w Hucie Szklanej.

W towarzystwie uroczych przewodniczek – czarownic rozpoczęliśmy wędrówkę do przeszłości. Poznaliśmy trzech bogów osady i różnych rzemieślników z dawnych czasów: kowala, garncarza, stolarza, rymarza, szewca, zielarza, pszczelarza. Każdy z nich bardzo ciekawie opowiadał nam o swoim warsztacie, narzędziach, sposobach wytwarzania różnych rzeczy. Potem czekały na nas atrakcje – średniowiecze harce: przeciąganie liny, zabawa w labiryncie, huśtanie się w hamaku, wspinaczka linowa.

Na koniec wzięliśmy udział w średniowiecznej uczcie – jedliśmy pieczone na ognisku podpłomyki oraz piliśmy napój  z suszonych owoców i ziół.  Wycieczka  bardzo  nam  się  podobała .

/ ucz.  z  kl. VI - Patrycja Stępień i Anna Krawczyk/

Zadanie 3 – Koło edytorskie

KapitalLudzki_logo.jpg sbr.jpg EFS_logo.jpg

Projekt  współfinansowany  ze  środków  UE  w  ramach  Europejskiego  Funduszu  Regionalnego.

Projekt  realizowany  na  podstawie  umowy  ze  Świętokrzyskim  Biurem  Rozwoju  Regionalnego.