Uczniowie klas IVa, IVb i V szlifują język angielski i korespondują z rówieśnikami ze szkoły Bekir Boydak İlkokulu w Kayseri (Turcja). Współpraca jest kontynuacją cieszącego się dużym zainteresowaniem projektu eTwinning opartego na autorskim programie ‘Pen Pals’.

X Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek w hołdzie ks. Piotrowi Klimczykowi

W X już edycji festiwalu w ciągu trzech dni przesłuchań wzięło udział prawie 160 podmiotów i  ponad 450 uczestników: wokaliści, zespoły, schole, zespoły ludowe oraz chóry. Nasze Górne Nutki uczestniczyły w nim po raz drugi.

„Pamiętajcie, że Pan Jezus narodził się dla wszystkich ludzi,

niech  ten fakt miłość wobec bliźnich naszych obudzi…”

22 grudnia 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Górnie zaprezentowali misyjne jasełka, przygotowane pod opieką szkolnych katechetów. Wśród licznie zgromadzonych na szkolnej sali gimnastycznej widzów byli księża miejscowej parafii, przedstawiciele władz samorządowych, społeczność szkolna, rodzice i dziadkowie uczniów.

,,Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask.”

W czwartek 29 grudnia 2016 r. w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach odbyła się gala finałowa X Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka. Dzieci z zespołu Górne Nutki dostały zaproszenie na ten koncert,  podczas którego ogłoszono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.