W roku szkolnym 2017/2018 gospodarzem kolejnej edycji konkursu „Młodzież zapobiega pożarom” była Szkoła Podstawowa w Woli Jachowej. W rywalizacji udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Górno. Zmagania uczestników odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasa VII wraz z klasami gimnazjalnymi. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Klaudia Stępień, Bartłomiej Kraj, Andrzej Krzysiek, Natalia Cedro, Martyna Sikora i Kaja Jamrożek.

Uczennica klasy III gimnazjum w Górnie – Natalia Cedro w swej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Gratulujemy!

/Janusz Mochocki/

„To jest teatr.
A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie…”

/J. Kulmowa, „Po co jest teatr”/

12 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie odbył się II Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. W pięknej scenerii szkolnej sali gimnastycznej, która w tym dniu zmieniła się w prawdziwy teatr, spotkały się uczniowskie zespoły teatralne ze szkół z terenu gminy Górno.

W dniu 5 kwietnia 2018 r. W Szkole Podstawowej w Woli Jachowej odbył się finał drugiej edycji Gminnego Turnieju Piłki Ręcznej, który rozgrywany jest w ramach programu Dziecięca Piłka Ręczna. Występ uczniów kl. III zakończył się ogromnym sukcesem – nasz zespół zajął I miejsce. Mistrzowską drużynę reprezentowali uczniowie: Julia Dziedzic, Wiktoria Rączka, Przemek Galera, Ksawery Gajewski, Bartek Koruch, Kacper Krzysiek, Wojtek Różyc, Kuba Siarek, Krystian Szubzda. Uczniowie przygotowywali się do turnieju pod kierunkiem p. Teresy Murawskiej i przy wsparciu nauczyciela wychowania fizycznego p. Waldemara Możdżonka.

Dzień Talentów 2018 21.03.2018, 20:20

W dniu 21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie odbył się kolejny już Dzień Talentu. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów chcących zaprezentować swoje pasje i zdolności.