29 listopada 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0 – III wzięli udział w pszczelarskich warsztatach. Podczas spotkania poznali podstawowe informacje na temat tych owadów. Dowiedzieli się też tego, jak powstaje miód, co to jest wosk pszczeli i czym się różni matka pszczela „królowa” od zwykłej pszczoły robotnicy. Największą atrakcją spotkania była prezentacja prawdziwej żywej rodziny pszczelej, którą dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały w specjalnie przygotowanym szklanym ulu. Maluchy mogły się także wcielić w postać prawdziwego pszczelarza i wykonać pamiątkowe zdjęcie z tego spotkania.

Więcej zdjęć prezentujemy na stronie szkoły na Facebooku.

/Joanna Kobiec/

31 października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Górnie, wraz z wychowawczynią – p. Teresą Murawską i pedagog – p. Ewą Cedro, uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym ,,Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, które dobyło się w kieleckiej Galerii Korona.

Z okazji setnej rocznicy niepodległości Polski 21 listopada 2018 r. w Hotelu Kongresowym w Kielcach odbył się Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”. W konkursie wzięło udział 47 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego. Szkołę Podstawową w Górnie reprezentował zespół w składzie: Klaudia Stępień (kl. VII), Konrad Mochocki (kl. VIb), Piotr Stąporek (kl. VII) oraz Mikołaj Kupis (kl. VIIIa). Nasi uczniowie zajęli wysokie VI miejsce, tracąc do podium zaledwie dwa punkty. Gratulujemy!

/Janusz Mochocki/

30 października 2018 roku uczniowie klas VII, VIIIa, VIIIb szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.